سلام به همگی

امیدوارم که حالتون خوب باشه و مطالب و دست نوشته های میلاد در این وبسایت خستتون نکرده باشه .

تو این پست میخوام در مورئ بانکهای مالزی و سیستم بانکی اینجا و همچنین نحوه افتتاح حساب بانکی در بانکهای مالزی براتون بگم .

دوستان حساب بانکی در مالزی یکی از مهمترین کارهائی هست که شما باید روزهای اول که رسیدین به مالزی انجام بدین .

در مالزی تقریبا 12 تا 15 بانک مختلف وجود داره ، که مهمترین اونها بانکهای زیر هستند :

 

1- MAY Bank

2- CIMB Bank

3- AM Bank

 

 این 3 تا بانک بهترین و مهمترین بانکهای مالزی هستند و شما میتونید در یکی از این بانکها حساب باز کنید و از بابت نگهداری پولهایتان خیالتون راحت بشه .

در مالزی به بانکی میگن بانک خوب ، که بهترین و بیشترین خدمات را داشته باشه ، مثل خرید از همه فروشگاه ها با کارت عابر بانکی که میدهند و همچنین خرید اینترنتی و خدماتی از این قبیل .

3 تا بانکی رو خدمتتون عرض کردم ، همه این خدمات رو دارند و همه دانشجویان ایرانی که میان اینجا در یکی از این 3 تا بانک حساب باز میکنند .

من خودم در MAY Bank  و AM Bank حساب باز کردم و کلی ازشون راضی هستم .

 

مراحل افتتاح حساب بانکی در بانکهای مالزی :

 

شما با ویزای توریستی نمیتونید در هیچ کداو از این بانکها حساب باز کنید ، یکی از شرطهای بانکها برای افتتاخ خساب بانکی برا دانشجویان و اتباع خارجی این هست که شما یا ویزای دانشجویی داشته باشید و یا اینکه از دانشگاهی که پذیرش گرفته اید یک نامه بگیرین .

ولی چون ویزای دانشجویی در مالزی تقریبا 1 ماه تا 2 ماه گرفتنش طول میکشه ، بهترین راه این هست که شما از دانشگاه نامه بگیرین برای افتتاخ خساب بانکی ، و همه دانشگاه ها هم این کار رو میکنند .

شما بعد از اینکه در دانشگاه ثبت نام کردین و شهریه دانشگاه رو پرداخت کردین ، روز بعدش درخواست میدین و دانشگاه یک نامه به شما میده ، مبنی بر اینکه شما دانشجوی اون دانشگاه هستین .

بعد شما نامه ای که از دانشگاه گرفتین رو به همراه کپی پاسپورتتون میبرین بانک ، و مبلغ 50 رینگیت معادل 15 هزار تومان هم باید بدین ، بعضی از بانکها هم 100 رینگیت میگیرند .

همون روز در عرض نیم ساعت براتوت حساب بانکی بار میکنند و یک کارت ATM  یا همون عابر بان هم بهتون میدهند ، و نیم ساعت بعد هم کارتتون فعال میشه و میتونید باهاش کار کنید .

اون 50 رینگیت یا 100 رینگیتی هم که اول میدین میره تو حسابتون و میتونید برداشت کنید . با این حسابی که باز میکنید از همه جای دنیا میتونند براتو پول واریز کنند ، ولی از ایران ارسال پول یه کم زمان میبره که فکر کنم تقریبا 2 تا 3 هفته زمان ببره .

برای ارسال پول هم در لینک راه های ارسال پول از ایران بیشتر براتون میگم .و بهتون میگم که چطوری از ایران به مالزی میشه پول ارسال کرد.

باز کردن حساب بانکی در مالزی رایگان هستش .

 

و اما از مزایای داشتن حساب بانکی در بانکهای مالزی :

 

1- اولین مورد امنیت پولهایتان

2- خرید اینترنتی از کلیه فروشگاه های مالزی با کارتی که از بان میگیرین ( عابر بانک یا ATM )

3- خرید اینترنتی

4- شارز کردن موبایل

5- پرداخت هر نوع قبضی

6- چک کردن حسابتون از طریق اینترنت

و کلی کار دیگه ......

خوب فکر کنم دیگه همه چیز رو گفتم .

 

پیروز و سربلند باشید

میلاد

نوشته شده توسط میلاد  | لینک ثابت |